Kielce v.0.8

Sztuki plastyczne
Media i dokument w Lakierni

 drukuj stron�
Sztuki plastyczne Fotografia
Wys�ano dnia 12-03-2008 o godz. 16:53:22 przez rafa 14543

Fundacja Kultury Wici zaprasza na nową wystawę w Galerii Lakiernia zatytułowaną "Media i Dokument - Festiwal Firmament 2007".

Wystawa będzie dokumentacją piątej edycji Festiwalu Firmament, który odbył się w grudniu ubiegłego roku pod hasłem: Nowa Muzyka - Nowe Media. Na ekspozycji prezentowane będą: fotografie i fragmenty wywiadów z uczestnikami festiwalu. Wernisaż odbędzie się 15 marca 2008 o godzinie 17:00 w Galerii Lakiernia (ul. Zbożowa 4). Podczas otwarcia wystawy odbędzie projekcja filmu oraz set audio video w wykonaniu KiO - Rosoul i JNA theAnimalMan (atmospheric, liquid).

Wystawę przygotowali uczestnicy cyklu warsztatów fotograficznych, dziennikarskich i filmowych w ramach projektu "Użyteczne Media - pierwszy krok. Budujemy lokalny patriotyzm" finansowanego z unijnego programu Młodzież w Działaniu. Rezultaty pracy młodych adeptów pracy w mediach prezentowane są także na stronie Świętokrzyskiego Portalu Informacyjnego Wici.Info (www.wici.info).

Firmament Festiwal zdążył już wpisać się w kalendarz imprez kulturalnych w Kielcach. Podczas ubiegłorocznej edycji (7-9 grudnia 2007) na scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentowali się m.in. Me, Myself and I z Wrocławia, Jacaszek, Automatik, JNA theAnimalMan (performance "Happiness"), odbyły się pokazy filmów z pracowni Działań Multimedialnych Profesora Tomasza Sikorskiego (as. Kamil Smuga) Instytutu Sztuk Pięknych Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz zaprezentowano wystawę fotografii Michała Kaczkowskiego "Barwalipen".

Firmament prezentuje muzykę współczesną oraz pokrewne formy ekspresji na wysokim poziomie artystycznym. Realizuje również ideę sztuki bez granic poprzez łączenie spokrewnionych mediów oraz konfrontację dokonań artystycznych wykorzystujących nowe standardy audiowizualne oraz interaktywne metody przekazu. Poza głównymi występami Firmament zakłada organizację wystaw plastycznych, warsztatów i zajęć edukacyjnych oraz projekcji filmowych. Istotnym elementem jest promocja i rozwój lokalnego środowiska artystycznego.

Galeria Lakiernia mieści się w Bazie Zbożowej przy ulicy Zbożowej 4 w Kielcach. Wystawę "Media i dokument" można oglądać do 8 maja 2008 roku.


Tekst: Grzegorz Świercz red: agape


Komentarze

Error connecting to mysql