Kielce v.0.8

Kino
Mel Gibson wzruszył papieża

 drukuj stron�
Kino Świat Kino
Wys�ano dnia 19-12-2003 o godz. 00:05:19 przez pala2 15303

Jan Paweł II obejrzał film "Pasja" Mela Gibsona o ostatnich godzinach Chrystusa, krytykowany przez środowiska żydowskie, i był nim poruszony. "To jest tak, jak było" - powiedział. Papież obejrzał "Pasję" około 10 dni temu w towarzystwie swego osobistego sekretarza arcybiskupa Stanisława Dziwisza.


Źródła watykańskie potwierdziły doniesienia, że po projekcji Jan Paweł II powiedział do sekretarza: "To jest tak, jak było"; słowa te odczytano jako uznanie dla autentyczności zobrazowania zawartych w Ewangelii świadectw o ostatnich godzinach życia Chrystusa.

"Pasja" jest krytykowana przez niektóre ugrupowania żydowskie, które obawiają się, że film doprowadzi do wzniecenia antysemityzmu, ponieważ przedstawia władze żydowskie jako w znacznej mierze odpowiedzialne za śmierć Chrystusa.

Katolicy i inni chrześcijanie, a także znawcy Biblii, bronią natomiast filmu, podkreślając wierność zawartych w Nowym Testamencie relacji z ukrzyżowania. Bardzo pozytywne oceny wystawiło "Pasji" kilku kardynałów.

Premiera "Pasji" Mela Gibsona odbędzie się w lutym; dotychczas film zaprezentowano jedynie wybranym osobistościom katolickim na zamkniętych pokazach. Według źródeł watykańskich, Jan Paweł II obejrzał "Pasję" na wideo w swoich apartamentach.

„Pasja” trafi do polskich kin w pierwszej połowie marca 2004 roku. Film jest żywym opisem ostatnich 12 godzin z życia Jezusa Chrystusa. W rolach glównych wystepuja James Caviezel i Monica Bellucci. Wszystkie dialogi w filmie będą w języku Łacińskim i Aramejskim. Ciągle trwa dyskusja, czy w ostatecznej wersji filmu będą umieszczone napisy (tłumaczenia dialogów). Pierwsze montaże filmu, które już widziano, zawierają napisy.

Nie jest znany jeszcze dzień premiery filmu w Polsce. Dystrybutorem filmu w Polsce jest „Monolith Films”, o czym poinformowano kilka dni temu.

Więcej informacji o filmie Pasja
Komentarze

Error connecting to mysql