Kielce v.0.8

Muzyka
Record Store Day w KCK

 drukuj stron´┐Ż
Muzyka Kieleckie Centrum Kultury,płyta winylowa,giełda płyt,
Wys´┐Żano dnia 11-04-2016 o godz. 13:44:58 przez rafa 8064

Record Store Day, czyli ogólno┼Ťwiatowy dzie┼ä niezale┼╝nych sklepów muzycznych, zainaugurowano w 2007 roku. Inicjatywa, która z pocz─ůtku mia┼éa pomóc bankrutuj─ůcym sklepom muzycznym w Stanach Zjednoczonych, przekszta┼éci┼éa si─Ö w mi─Ödzykontynentalny ruch i da┼éa bodziec do systematycznego wzrostu sprzeda┼╝y p┼éyt na ┼Ťwiatowym rynku wydawniczym.Drug─ů m┼éodo┼Ť─ç otrzyma┼éy p┼éyty winylowe, które wróci┼éy do ┼éask kolekcjonerów. Odk─ůd przykurzone maszyny t┼éoczni poddano renowacjom, wytwórnie mno┼╝─ů kapita┼é na limitowanych wersjach premierowych albumów oraz reedycjach klasycznych nagra┼ä, a portale aukcyjne puchn─ů od wachlarzu mo┼╝liwo┼Ťci zdobycia upragnionego tytu┼éu.
Z ka┼╝dym rokiem ró┼╝norodno┼Ť─ç wydarze┼ä organizowanych z okazji Record Store Day wykracza┼éa ponad pierwotne za┼éo┼╝enia, nadaj─ůc uroczysto┼Ťciom zupe┼énie frywolny charakter. Nie zmieni┼é si─Ö jednak cel nadrz─Ödny – piel─Ögnowania nawyków kolekcjonowania fizycznych no┼Ťników z muzyk─ů.
Spotkanie „P┼éyty mojego ┼╝ycia” jest pierwsza prób─ů wpisania Kielc na list─Ö miast bior─ůcych udzia┼é w obchodach Record Store Day. Szczegó┼éy wydarzenia wci─ů┼╝ s─ů w fazie ustalania, dlatego prosimy o chwil─Ö cierpliwo┼Ťci – niebawem podamy nazwiska Go┼Ťci, którzy zaakceptuj─ů nasze zaproszenie.
Tego samego dnia wyst─ůpi równie┼╝ wychwalana na wielu frontach grupa Mikromusic, której koncerty budz─ů spore zainteresowanie w ca┼éym kraju. Profil zespo┼éu mog─ů przeczyta─ç Pa┼ästwo poni┼╝ej.
B─ůd┼║cie z nami 16 kwietnia, do zobaczenia!

„P┼éyty mojego ┼╝ycia” – znani kielczanie prezentuj─ů per┼éy swoich p┼éytotek.
Ma┼éa Scena KCK – 18.00 / wst─Öp wolny
Mikromusic – koncert promuj─ůcy album „Matka i ┼╝ony”
Ma┼éa Scena KCK – 20.00 / Bilety w cenie 35 z┼é
Informacje:
Impresariat: 41 – 344-90-54
Kasa: 41-343-81-42

O Mikromusic:
Grupa ┼éącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspania┼éą koncertową energię. Muzyka zespo┼éu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj wspó┼ébrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny g┼éos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespo┼éu, który z roku na rok zyskuje coraz wi─Öksze uznanie.
Na swoim koncie mają pięć p┼éyt, w tym DVD koncertowe.
Na debiutanckim krążku z 2006 roku „Mikromusic” pojawi┼éo się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński i akordeonista Piotr Dziubek.
W 2008 roku ukaza┼é się drugi album zespo┼éu „Sennik”. Tytu┼é albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu. Ca┼éość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii.
Jesienią 2010 roku pojawi┼éa się w sklepach trzecia p┼éyta zespo┼éu zatytu┼éowana „Sova” uznawana za najbardziej spójny i energetyczny album zespo┼éu, za którą zespó┼é otrzyma┼é nagrod─Ǫ̈ Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą.
W 2012 roku zespó┼é świętowa┼é swoje 10-lecie. Z tej okazji fani mogli pos┼éuchać i obejrzeć koncert zespo┼éu na p┼éycie DVD „Mikromusic w eterze.”
Na pocz─ůtku 2013 ┼Ťwiat┼éo dzienne ujrza┼é piąty krążek zespo┼éu „Piękny koniec” zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów.
Ta wroc┼éawska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Grupa zosta┼éa doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik” i „Oczko”.
Zespó┼é ma również na swoim koncie nominację do Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I'm a Woman”, nominowanej obok takich wykonawców jak Depeche Mode i Coldplay.
Zespó┼é napisa┼é muzykę do czesko-s┼éowackiej produkcji kinowej „Konfident” oraz do spektaklu muzycz- nego „Trzy weso┼ée krasnoludki” do s┼éów Brzechwy dla Teatru Muzycznego Capitol.
Liderką zespo┼éu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 roku reprezentowa┼éa Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowa┼éo wieloma featuringami u zagranicznych artystów między innymi u Pascala Bideau zaśpiewa┼éa w muzyce do filmu „Grown ups”, w piosence „From women to women” na p┼éycie Tor Cesay wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii, a także u Sofie Loisou, australijskiej producentki. W Polsce znana jest ze wspó┼épracy między innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, Jankiem M┼éynarskim i L.U.C-iem.

Skład zespołu:
Natalia Grosiak - wokal
Dawid Korbaczyński - gitara
Robert Szydło - gitara basowa
Robert Jarmu┼╝ek - piano
Adam Lepka - tr─ůbka i instrumenty perkusyjne
Łukasz Sobolak - perkusja


Komentarze

Error connecting to mysql