Kielce v.0.8

Teatr
Tryptyk Janiczak i Rubina

 drukuj stron�
Teatr Kultura
Wys�ano dnia 12-11-2015 o godz. 11:34:10 przez bozena 7567

Przystępujemy do realizacji kolejnej części projektu Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach: "Kobieta pisana mężczyzną, ciałem i historią w języku teatralnego recyklingu Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina". Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Ministra 2015 Wydarzenia Artystyczne.Spektakle duetu odniosły niebywały sukces na skalę krajową - "Joanna Szalona; Królowa" była m.in. nagradzana za tekst i dramaturgię (wyróżnienie dla Jolanty Janiczak) oraz żeńską rolę pierwszoplanową (Agnieszka Kwietniewska) na 4. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie, a "Caryca Katarzyna" to najbardziej nagradzany spektakl w kraju, w sezonie artystycznym 2013/2014, co czyni go jednocześnie najbardziej nagradzanym spektaklem w historii Teatru im. S. Żeromskiego.
"Caryca Katarzyna" to najlepszy spektakl: 49. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2014, 9. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni, laureat Złamanego Szlabanu od publiczności 25. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BEZ GRANIC w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Niejednokrotnie doceniono także odtwórców głównych ról Martę Ścisłowicz i Tomasza Nosinskiego - najlepszych aktorów 6. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. Zaś "Hrabina Batory" to nasza najnowsza propozycja dla widzów nadchodzącej edycji Boskiej Komedii!

Zagramy dla Państwa wszystkie spektakle Janiczak i Rubina zrealizowane na naszej scenie.

Tryptyk
tekst i dramaturgia Jolanta Janiczak
reżyseria Wiktor Rubin

"Joanna Szalona; Królowa" (prapremiera 2011) - 18, 19 listopada, godz. 19.00
"Caryca Katarzyna" (prapremiera 2013) - 21 listopada, godz. 17.00, 20.00
"Hrabina Batory" (prapremiera 2015) - 20, 22 listopada, godz. 19.00

22 listopada o godzinie 13.00 zapraszamy na konferencję pod hasłem "Język teatralny duetu Janiczak, Rubin" z panelem dyskusyjnym!

Prelegentami konferencji będą krytycy teatralni:
Monika Kwaśniewska (Didaskalia) - moderator
Katarzyna Waligóra (Didaskalia)
Kuba Papuczys (Didaskalia)
Joanna Krakowska (Dialog)
Paweł Soszyński (Dwutygodnik)
Witold Mrozek (Gazeta Wyborcza)
Wstęp na konferencję - WOLNY.

Zapraszamy fanów sztuki teatralnej z całej Polski na wydarzenia w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.


Teatr im. S. Żeromskiego


Komentarze

Error connecting to mysql